2016

2016
Gwiazdy Mówią o AAC
Drukuj

Dziś chcemy Wam opowiedzieć dłuższą historię naszego spotu.

 

Krótsza jego wersja pokazywana w warszawskich autobusach skupiała się na różnorodności wspomagających sposobów porozumiewania się. Czy wypatrzyliście ją już w 180, 187, 122, gdzieś jeszcze? Jeszcze raz wielkie dzięki dla Miejskich Zakładów Autobusowych a użyczenie ekranów.

 

Trudno pokazać więcej w 30 sekund. Dlatego w dłuższej wersji spotu chcieliśmy pokazać różne relacje i role, w jakich spotykamy osoby niemówiące: studenci i wykładowcy, sąsiedzi, córki i synowie, inspiracje. Chcieliśmy pokazać, że każdy może znaleźć się w roli partnera komunikacyjnego, również wielkie gwiazdy. A przede wszystkim, że porozumienie wymaga jedynie otwartości, czasu i odrobiny wiedzy, której uczyć się można od rodzin, specjalistów, stowarzyszeń takich jak nasze, ale przede wszystkim od samych użytkowników AAC.

 

A najlepiej pokazywać prawdziwe historie, więc...

 

...nie mogło zabraknąć Pani Ewy Ziętek, sąsiadki Szymona, która znalazła  dla nas czas w swoim napiętym grafiku.

 

...zgodziła się swej sławy użyczyć Pani Agnieszka Sitek, czy wiedzieliście, że studiowała na Akademii Pedagogiki Specjalnej i działa na rzecz osób niepełnosprawnych?! Czy można było wymarzyć sobie lepszą partnerkę dla Agi Bal, studentki UW, AAC-owej aktywistki?!

 

...Kuba inspirował nas wielokrotnie, swoimi rysunkami, kolorowymi matrioszkami, a przede wszystkim swą pogodą ducha. I Rafał Mohr szukał natchnienia do swej pierwszej roli teatralnej ucząc się od osoby z autyzmem z poważnymi problemami w porozumiewaniu się. Wspaniale się dogadywali.

 

Ogromne dzięki wszystkim aktorom!!! Wdzięczność dla operatora Macieja Bąkowskiego, montażysty Marysia Chojnackiego i darczyńców: charakteryzatorki Anety Kolendo, studia BAKARUM i Heliografu.

 

Spot zamieszczamy na stronie, by każdy mógł użyć go do szerzenia wiedzy o osobach niemówiących i ich sposobach porozumiewania się. Zapraszamy do korzystania!


 
Kalendarz wydarzeń AAC
Drukuj

Na naszej stronie powstał Kalendarz AAC - miejsce, w którym chcielibyśmy umieszczać informacje o tym co dzieje się w Polsce związanego ze wspomagającymi sposobami porozumiewania się.

Co więcej, chcemy zaprosić Was do wspólnego edytowania tego kalendarza. Jeśli organizujecie jakieś wydarzenie powiązane z AAC i chcecie zaprosić na nie innych, wpiszcie je do naszego Kalendarza, by dowiedzieli się o nim wszyscy zainteresowani.

Ważne będzie wpisanie miejsca, gdzie odbywa się wydarzenie, ale i informacji, gdzie o tym przeczytać więcej lub gdzie można się zapisać (strona internetowa, telefon, itp.).

Jak co roku zachęcamy Was również, do przesyłania waszych planów i relacji z Miesiąca AAC, które umieścimy na naszej stronie. Zachęcamy do korzystania z wszystkich materiałów stworzonych przez Stowarzyszenie: filmów, komiksów, spotów, prezentacji. Piszcie, jeśli potrzebna będzie pomoc lub nasz patronat.

Mówmy o AAC!

 
SELFIE GALERIA „Mówimy o AAC”
Drukuj

Zapraszamy do współtworzenia Selfie Galerii „Mówimy o AAC” pokazującej nasze zaangażowanie w promowanie potrzeb osób niemówiących i wspomagających sposobów porozumiewania się AAC.

Jak to zrobić?

Jeśli w ramach Międzynarodowego Miesiąca AAC organizujecie jakąś akcję, mówicie o AAC z konkretną grupą lub przyłapiecie się na mówieniu o wspomagających sposobach porozumiewania się ze znajomymi, zróbcie sobie selfie. Nawet jeśli w kwestiach AAC czujecie się laikami, ale poświęciliście czas, by zajrzeć na naszą stronę, poczytać o organizowanych akcjach a potem żywo je komentowaliście swym przyjaciołom, pokażcie się w naszej Selfie Galerii!

Przesyłajcie swoje zdjęcia z podpisami, jakie chcecie im nadać lub z napisem już na samym zdjęciu - na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub na naszego Facebooka.

Galerię stworzymy na naszej stronie www.aac.org.pl oraz na Facebooku, będą wspaniałą, kolorową ilustracją społecznego zaangażowania w promowanie AAC.

Zobaczcie, kto już jest w Selfie Galerii!

 
Członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia „Mówić Bez Słów” - Konsultują!
Drukuj

Członkowie i Przyjaciele Stowarzyszenia Mówią o AAC

Darmowe konsultacje!


Zapraszamy wszystkich do akcji Członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia „Mówić Bez Słów” - Konsultują!

Pomysł jest taki jak w roku poprzednim...

Jeśli dysponujemy w październiku czasem, lokalem, telefonem, czy też po prostu chęcią, to zgłaszamy na swych stronach i na naszego e-maila Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. gotowość do 4h darmowych konsultacji dla rodzin, użytkowników AAC i specjalistów lub deklarujemy swą gotowość do opowiedzenia o AAC grupom dzieci, młodzieży, dorosłych, rodziców, specjalistów czy innych zainteresowanych.

Już niedługo umieścimy dla Was pomocniczą prezentację multimedialną, którą każdy będzie mógł wykorzystać w swoim Mówieniu o AAC.

By zgłosić się do akcji, podajmy swe nazwisko, miejscowość i jakąś formę kontaktu, (telefon, e-mail, Funpage'a, itp.). Umieścimy je na naszej stronie, by dotrzeć do w mogli potrzebujący rodzice i użytkownicy.

Grosz do grosza...i mamy wielką rzecz!

Zapisz się na darmowe konsultacje lub prelekcje o AAC:

Katarzyna Gabriel - neurologopeda, oferta 4h konsultacji i szerzenia wiedzy o AAC specjalistom i zainteresowanym z Kłodzka i okolic.

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Magdalena Niekra - 4h konsultacji dla zainteresowanych AAC z Janowa Lubelskiego i okolic.

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Angelika Łasocha - 4h konsultacji dla rodzin i dzielenia się wiedzą z zespołami pracującymi z dziećmi i dorosłymi z poważnymi problemami w porozumiewaniu się, Warszawa, Fundacja SYNAPSIS.

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Krystyna Kowalczyk - neurologopeda Strefa Głosu przy Stowarzyszeniu Wyjątkowe Serce w Zespole Placówek Edukacyjnych.

Kontakt: Ul. Turowskiego 1, 10-685 Olsztyn

 

Elżbieta Chilińska Karpowiczneurologopeda Strefa Głosu przy Stowarzyszeniu Wyjątkowe Serce w Zespole Placówek Edukacyjnych.
Kontakt: U. Turowskiego 1, 10-685 Olsztyn

Agnieszka Markowicz - oligofrenopedagog, surdopedagog, logopeda z Zespołu Szkół Specjalnych zaprasza rodziny i specjalistów w Tychach.
Kontakt: 501413396
 
„Późna interwencja” - sytuacja dorosłych osób niemówiących, użytkowników AAC
Drukuj

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie dla rodzin i specjalistów pracujących z dorosłymi osobami z problemami w porozumiewaniu się.

Zapraszamy rodziców osób z mózgowym porażeniem, niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, których córki i synowie doświadczają problemów w porozumiewaniu się, nie mają jeszcze systemu AAC lub są już użytkownikami AAC, którzy są w momencie ukończenia szkoły lub w placówkach dla dorosłych. Tych, którzy odnaleźli przyjazne AAC miejsca, ale i tych, którzy wciaż ich szukają lub chcieliby aktywnie wpływać na zmianę AAC-owej sytuacji w swoich placówkach.

 

Zapraszamy też specjalistów a szczególnie miło nam będzie gościć dyrektorów i kierowników placówek dla dorosłych osób, mających pod swą opieką osoby niemówiące, którzy chcą rozmawiać o tym jak najlepiej wspierać dorosłe osoby niemówiące z różnymi niepełnosprawnościami.

 

Wśród prelegentów znajdą się: rodzic użytkownika AAC, dorosły użytkownik AAC, terapeuci AAC pracujący z dorosłymi osobami, dyrektor placówki i nasz specjalny gość, Pani Deborah Jans ze Szkocji, która opowie o modelach opieki nad dorosłymi użytkownikami AAC i dobrej praktyce.

PROGRAM SPOTKANIA - LINK

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

 

ZGŁOSZENIA UCZESTNIKÓW 21.10.16r. - KARTA ZGŁOSZENIOWA

 

Spotkanie jest początkiem dyskusji na temat sytuacji dorosłych osób niemówiących i użytkowników AAC w Polsce oraz ich prawie do porozumiewania się, którą będziemy kontynuować na naszej konferencji "Komunikacja ma znaczenie - Strategie AAC w pracy z dorosłymi osobami z poważnymi problemami w porozumiewaniu się", 22-23 października 2016r.

Mamy jeszcze wolne miejsca - Zgłoś się już teraz!


Zaproszenie dla rodzin dorosłych osób - do druku

 

 


PROGRAM 

 

Późna interwencja”

- sytuacja dorosłych osób niemówiących, użytkowników AAC.

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie dla rodzin i specjalistów pracujących z dorosłymi osobami z poważnymi problemami w porozumiewaniu się.

21 października 2016, godz. 17.00-21.00

Zespół Szkół nr 69, Ul. Drewniana 8, Warszawa16.30-17.00Rejestracja uczestników

17.00 – 17.10

Powitanie – Katarzyna Cichocka-Segiet, Prezes Stowarzyszenia „Mówić bez Słów”

17.10 – 17.35

Sytuacja dorosłych użytkowników AAC - Beata Kazimierczak, członek zarządu Stowarzyszenia „Mówić bez Słów”, mama dorosłej użytkowniczki AAC

17.35 – 18.00

Dlaczego komunikacja jest ważna? - głos w imieniu dorosłych użytkowników AAC – Agnieszka Bal, członek Zarządu Stowarzyszenia „Mówić bez Słów”, użytkowniczka AAC

18.00 – 18.25

Lepiej późno niż...” - znaczenie interwencji AAC w pracy z dorosłymi osobami z autyzmem z poważnymi problemami w porozumiewaniu się – Angelika Łasocha, członek Zarządu Stowarzyszenia „Mówić bez Słów”, terapeuta Fundacji SYNAPSIS

18.25 – 18.40

Przerwa kawowa

18.40 – 19.25

Modele opieki nad dorosłymi użytkownikami AAC – Deborah Jans, Communication Matters, Szkocja

19.25 – 19.50

Rozwiązania dla dorosłych osób niemówiących w Polsce – podsumowanie

Agnieszka Pilch, Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za Krokiem”, członek Stowarzyszenia „Mówić bez Słów” i ISAAC

19.50 – 20.40

20.40-20.50

Dyskusja

Zakończenie – Katarzyna Cichocka-Segiet, prezes Stowarzyszenia „Mówić bez Słów”

 

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Zapisy na stronie Stowarzyszenia „Mówić bez Słów” www.aac.org.pl 


Strona 4 z 9

Kontakt

Stowarzyszenie Mówić bez Słów
ul. Białobrzeska 44

02-325 Warszawa
KRS 0000066916

tel.: +48 501 621 607

e-mail: info@aac.org.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Numer konta bankowego:

Alior Bank 03 2490 0005 0000 4520 9471 1735

Polecamy

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.Dalsze korzystanie z naszych serwisów internetowych, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. polityka prywatności.

Akceptujesz pliki cookie?

EU Cookie Directive Module Information