Zdjęcie Marie Mundt.

Stowarzyszenie „Mówić bez Słów” – ISAAC Polska zaprasza

na webinarium z K. Wilkinson, G. A. Rangel-Rodríguez, K. Armendariz

28 września 2023 r. od godz. 17.00
webinarium w języku angielskim na platformie Zoom.
Od 6 października do 6 listopada 2023 r.
dostęp do nagrania z webinarium z tłumaczeniem na język polski

Rejestracja otwarta!
(link do rejestracji na końcu tekstu)

 

Kompetencja emocjonalna odnosi się do zdolności poznawczych, behawioralnych i regulacyjnych dotyczących emocji. Zdolności te umożliwiają dzieciom poruszanie się w zawiłościach zmieniającego się środowiska. Efektywna komunikacja odgrywa kluczową rolę w rozumieniu, wyrażaniu i skutecznym regulowaniu emocji w zdrowy sposób.

Ten webinar stanowi wprowadzenie do narzędzia zwanego EDEC (The Early Development of Emotional Competence – Wczesny Rozwój Kompetencji Emocjonalnych), które wykorzystuje częściowo ustrukturyzowany format wywiadu. Za pośrednictwem EDEC gromadzone są szczegółowe historie przypadków, pokazujące sposoby angażowania się rodzin i profesjonalistów w rozmowy na temat emocji dzieci niemówiących.

EDEC obejmuje kompleksowy wywiad przeprowadzany przez specjalistów z udziałem rodziców dziecka. Jego głównym celem jest zwiększenie zrozumienia zależności pomiędzy kompetencjami językowymi a kompetencjami emocjonalnymi. Proces ten pomaga specjalistom w opracowaniu precyzyjnego planu wsparcia dla dzieci i rodzin korzystających z AAC. EDEC przeszedł testy pilotażowe w różnych środowiskach kulturowych.

              Podczas tego webinarium przedstawione zostanie znaczenie kompetencji emocjonalnej użytkowników AAC oraz  praktyczne zastosowanie EDEC, pokazując jego potencjał w zakresie kierowania interwencjami mającymi na celu wspieranie otwartego dialogu na temat emocji.

 

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z duńskim oddziałem ISAAC.

Wykład odbędzie się na platformie ZOOM w języku angielskim. Nagranie wykładu zostanie przetłumaczone na język polski i udostępnione od 6 października do 6 listopada wszystkim zarejestrowanym uczestnikom.

Opłata dla uczestników, którzy nie są członkami ISAAC wynosi 15 euro.
Opłata dla uczestników, którzy są Członkami Stowarzyszenia „Mówić bez Słów” – ISAAC Polska wynosi 5 euro. Płatność realizowana będzie bezpośrednio do Danii za pomocą systemu PayPal (informacja o sposobie uregulowania płatności za udział w webinarium zostanie przekazana zgłoszonym osobom drogą mailową).

Osoby zainteresowane udziałem w webinarium prosimy o wypełnienie formularza:

http://tinyurl.com/EmocjewAAC