MMAAC 2012 w Białymstoku
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca AAC w Białymstoku w dniu 23.10.2012 odbędzie się konferencja AAC.

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować Państwa o konferencji
„Porozmawiajmy razem – Obchody Międzynarodowego Miesiąca Alternatywnych i
Wspomagających Metod Porozumiewania się (AAC)”, która odbędzie się 23 października 2012r w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Białymstoku, ul Antoniuk Fabryczny 40

Udział w konferencji jest bezpłatny, po uprzednim zgłoszeniu się uczestnika
telefonicznie, tel. 85 654 01 63 lub drogą elektroniczną, e-mail: sosw@um.bialystok.pl

Liczba miejsc jest ograniczona. W załączeniu wysyłamy Państwu plakat z
programem konferencji oraz linki stron internetowych, na których znajdują
się szczegółowe informacje o konferencji.

MMAAC 2012 w Zamościu

Mamy już pierwsze informacje o planowanych imprezach z okazji

Międzynarodowego Miesiąca AAC 2012.

Obchody

Międzynarodowego Miesiąca AAC

w Zamościu

PAŹDZIERNIK 2012

Już po raz szósty Międzynarodowe Stowarzyszenie Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej ISAAC (International Society for Augmentative and Alternative Communication) ogłosiło PAŹDZIERNIK Międzynarodowym Miesiącem AAC.

Z tej okazji w dniu 23 października 2012 r. o godz. 10.00 w Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego, przy ul. Piłsudskiego 36 odbędzie się uroczysty koncert pt.:

SIŁA KOMUNIKACJI

Pragniemy zaprosić na tę uroczystość uczniów niemówiących i ich rodziny oraz nauczycieli i terapeutów pracujących na co dzień z osobami z zaburzeniami w porozumiewaniu się z województwa Lubelskiego.

W koncercie wystąpią dzieci niepełnosprawne, w tym dzieci niemówiące z rejonu Lubelszczyzny.

Koncert organizowany jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „ Wszyscy Razem” w Zamościu przy współpracy Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu oraz Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu.

Zgłoszenie udziału w koncercie należy przesłać do 10października 2012r. roku na adres aacpilch@gmail.com. Zgłoszenie powinno zawierać listę dzieci oraz liczbę ich opiekunów, którzy przybędą na koncert, nazwę placówki, adres kontaktowy osoby odpowiedzialnej za współpracę.

Planowane imprezy 2012

Jak Przedszkole 77 planuje świętować
miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej.

Obchody miesiąca komunikacji alternatywnej i wspomagającej wpisały się już na stałe w kalendarz naszego przedszkola. To doskonała okazja do promowania wartości AAC w środowisku przedszkolnym, rodzinnym, szkolnym a także lokalnym.

Wzorem lat ubiegłych planujemy zorganizować w naszym przedszkolu warsztaty dla rodziców dzieci niemówiących.

Wspólnie z trójmiejskimi nauczycielami i terapeutami osób niemówiących przygotowujemy warsztaty. To okazja do spotkania i podzielenia się swoimi doświadczeniami. Tegoroczne warsztaty odbędą się w Zespole Szkół Nr 5 w Sopocie.

Tradycyjnie będziemy też promować czytanie uczestniczące organizując sesje czytania w poszczególnych grupach przedszkolnych oraz zachęcając rodziców do czytania
z dziećmi książeczek z naszej biblioteki AAC.

Puentą tegorocznych obchodów będzie IV Przegląd Małych Form Teatralnych. Spotkanie na profesjonalnej scenie użytkowników AAC to wzruszające wydarzenie będące jednocześnie donośnym głosem AAC. Najdoskonalej siłę komunikacji widać zarówno na scenie jak i w kuluarach. Na widowni zasiądą uczniowie z trójmiejskich szkół, rodzice, przyjaciele, terapeuci oraz przedstawiciele środowiska lokalnego.

Całokształt obchodów przebiegać będzie pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza oraz Pani Wandy Chotomskiej.

Październik 2012 – MIESIĄCEM AAC
Już po raz szósty ISAAC ogłosił Październik Międzynarodowym Miesiącem AAC na całym świecie. Tegoroczne hasło to „Power of communication”- „SIŁA KOMUNIKACJI”. Z tej okazji zapraszamy do organizacji lokalnych imprez w całym kraju. Czekamy na informacje o planowanych przedsięwzięciach oraz na relacje z nich. Na facebooku zamieścimy przesłane przez Was zdjęcia i krótkie sprawozdania. Dla osób, które przedstawią swoje sprawozdania czekają prezenty niespodzianki.