o ISAAC

ISAAC (ang. International Society for Augmentattive and Alternative Communication)
– Międzynarodowe Stowarzyszenie Wspomagającej i Alternatywnej Komunikacji – link tutaj

ISAAC jest organizacją, która działa poprzez swoich członków i ma na celu poprawę jakości życia osób ze złożonymi potrzebami w zakresie porozumiewania się z otoczeniem. Członkami ISAAC są osoby używające AAC, ich rodziny, terapeuci, nauczyciele, studenci, lekarze, naukowcy, przedstawiciele organizacji oraz firm produkujących pomoce do komunikacji. Obecnie zarejestrowanych jest ok. 2000 członków z ponad 60 krajów na całym świecie. Międzynarodowe biuro ISAAC mieści się w Toronto, w Kanadzie.

Wizja ISAAC: „Komunikacja wspomagająca i alternatywna jest znana, ceniona i stosowana na całym świecie wyznacza kierunek działań organizacji” .

Misją ISAAC jest promowanie możliwie najlepszej komunikacji dla osób ze złożonymi potrzebami w zakresie porozumiewania się (www.isaac-online.org). Organizacja została założona w 1983 r. w Kanadzie, obecnie posiada swoje oddziały w 16 krajach na całym świecie. Oddział ISAAC (chapter) to zarejestrowana lokalnie organizacja, skupiająca członków ISAAC z jednego kraju lub regionu. Lista chapterów tutaj

W lutym 2017 Stowarzyszenie „Mówić bez Słów” podpisało umowę o współpracy z ISAAC i zostało uznane za chapter (oddział) ISAAC Polska. Członkowie „Mówić bez Słów” – ISAAC Polska są jednocześnie członkami ISAAC International.

Tylko dla członków to sekcja zarezerwowana tylko dla członków ISAAC, w której dostęp jest do archiwalnych webinarów, wystąpień.

Każdy członek Stowarzyszenie otrzymuje swój unikalny kod ID, dzięki któremu może zalogować się na stronie. Zamieszczone materiały są w języku angielskim lub hiszpańskim.

 

 

Zrzut ekranu strony internetowej ISAAC Int.