Zdjęcie Karen Erickson podczas wykładu.

9 maja 2023 r. godz. 17.00 – 18.30
webinarium w języku angielskim na platformie Zoom.
Od 9 maja do 9 czerwca 2023 r.
dostęp do nagrania z webinarium z tłumaczeniem na język polski

Umiejętność używania pisowni do komunikowania się jest jedyną drogą do całkowicie autonomicznej i niezależnej komunikacji. Osoby korzystające z AAC bez umiejętności literowania i pisania są ograniczone przez słownictwo dostarczane przez innych oraz zdolność ich partnerów komunikacyjnych do interpretowania zamierzonych wiadomości. Udana komunikacja AAC zwykle wiąże się z połączenia przygotowanych słów i wiadomości oraz literowania.

Prezentacja dotyczyć będzie znaczenia umiejętności czytania i pisania oraz szczegółowych instrukcji dotyczących zdobywania tej umiejętności, jako zintegrowanego elementu uczenia się i korzystania z AAC.

Karen Erickson jest profesorem na Wydziale Nauk o Mowie i Słuchu oraz na Wydziale Pokrewnych Nauk o Zdrowiu w USA. Jej badania dotyczą oceny umiejętności czytania i pisania oraz instrukcji dla osób z trudnościami w czytaniu w każdym wieku, w tym osób ze znacznych stopniem niepełnosprawności. Karen jest autorką i współautorką wielu publikacji.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z duńskim oddziałem ISAAC.

Nagrany wykład przedstawiony będzie na platformie ZOOM w języku angielskim, po spotkaniu będzie można wziąć udział w dyskusji w ramach mniejszych grup wśród uczestników webinarium. Nagranie wykładu zostanie przetłumaczone na język polski i udostępnione od 9 maja do 9 czerwca wszystkim zarejestrowanym uczestnikom.

Opłata dla uczestników, którzy nie są członkami ISAAC wynosi 15 euro.
Opłata dla uczestników, którzy są Członkami Stowarzyszenia „Mówić bez Słów” – ISAAC Polska wynosi 5 euro. Płatność realizowana będzie bezpośrednio do Danii za pomocą systemu PayPal (informacja o sposobie uregulowania płatności za udział w webinarium zostanie przekazana zgłoszonym osobom drogą mailową).

Osoby zainteresowane udziałem w webinarium prosimy o wypełnienie formularza:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfXFlGNy1-yDYUR_pCBWYWfyG5HFLe3X9C_QX_X31P5r_9C8w/viewform?usp=pp_url