Ilustracje do informacji.

„Building language and literacy skills with children with complex communication needs” („Budowanie kompetencji językowych oraz umiejętności czytania i pisania u dzieci ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi”).

Serdecznie zapraszamy na webinarium prowadzone przez prof. Janice Light.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z duńskim oddziałem ISAAC.

Spotkanie odbędzie się 28 marca 2022r w godz. 16.40 – 17.40 na platformie ZOOM.

Prof. Janice Light jest logopedą, nauczycielem akademickim i badaczem o światowej sławie; kieruje katedrą Kompetencji Komunikacyjnych Dzieci Hintz Family na Wydziale Nauk o Komunikacji i Zaburzeniach na uniwersytecie stanowym w Pensylwanii. Wraz z Davidem Mc Naughton jest ko-edytorem magazynu naukowego „AAC Journal”, oficjalnej publikacji ISAAC. Jest autorką wielu prac na temat AAC oraz współautorką najnowszego wydania podręcznika „Augmentative and Alternative Communication” (D. R. Beukelman & J. C. Light, 2020).

W wykładzie prof. Janice Light skoncentruje się na omówieniu opartych na dowodach naukowych interwencji AAC, których celem jest zwiększanie umiejętności językowych dzieci ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi na różnych poziomach rozwoju języka:

  1. na poziomie pierwszych słów we wczesnym rozwoju semantycznym;
    na poziomie rozwoju składni i morfologii;
    3. na poziomie nabywania umiejętności czytania i pisania oraz maksymalizowania umiejętności posługiwania się językiem generatywnym.

Wykład prowadzony będzie w języku angielskim i nie będzie tłumaczony na język polski.

Członkowie Stowarzyszenia „Mówić bez Słów” – ISAAC Polska zaproszeni są do bezpłatnego udziału w webinarium. Opłata dla uczestników, którzy nie są członkami ISAAC wyniesie 10 euro – płatne bezpośrednio do Danii (informacja o sposobie uregulowania płatności za udział w webinarium zostanie przekazana zgłoszonym osobom drogą mailową).

Osoby zainteresowane udziałem w webinarium prosimy o wypełnienie formularza: https://tinyurl.com/JLightwebinar

Więcej informacji:
AAC at Penn State https://aac.psu.edu
The RERC on AAC https://rerc-aac.org
The AAC Learning Center https://aac-learning-center.psu.edu/
Early AAC Intervention for Young Children https://aackids.psu.eduLiteracy Instruction for Individuals who use AAC https://aacliteracy.psu.edu