2015

2015
Scenariusz zajęć AAC
Drukuj

Drodzy Członkowie,

gorąco wszystkich zachęcamy do prowadzenia spotkań i warsztatów w szkołach, ośrodkach, placówkach czy innych miejscach nie związanych bezpośrednio z AAC, ale na temat AAC,  kierowanych do dzieci. W ubiegłym roku w czasie trwania MMAAC takie warsztaty odbyły się dla uczniów szkoły podstawowej w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie. W tym roku zamieszczamy propozycję scenariusza, który mamy nadzieję będzie stanowił inspirację do Waszych działań. O niemówiących dzieciach dla dzieci. W ubiegłym roku młodzi uczestnicy warsztatów wykazali się ogromną wrażliwością i byli bardzo zainteresowani. W tym roku pomyślmy o tym, że temat AAC powinien być znany wszystkim - wszyscy potrzebują porozumiewać się. Jednocześnie mamy także nadzieję na działania podejmowane przez self-adwocatów, czyli samych użytkowników AAC, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem uczestnicząc w warsztatach dla dorosłych, dzieci, uczniów, studentów, opowiedzą o AAC ze swojej perspektywy.

Rozmawiajmy, wymieniajmy doświadczenia, uczmy się wzajemnie siebie i od siebie! Przykładowy scenariusz zajęć z dziećmi dostępny jest w zakładce do pobrania.
Życzymy wszystkim wielu sukcesów oraz jak zawsze gorąco zachęcamy do dzielenia się z nami

sukcesami oraz pomysłami!

 

 
Nowy AAC-owy komiks i film - "Wizyta lekarska"
Drukuj

Nowy AAC-owy komiks i film - "Wizyta lekarska"

podejmij wyzwanie, by w zwyczajnych miejscach poznać ludzi mówiących bez słów

 


Zajrzyjmy dziś na wizytę lekarską. Obszar to trudny i wymagający szczególnej AAC-owej uwagi. Zobaczmy jakie znaki mogą być w tej sytuacji potrzebne.

 

Dziękujemy Ci Niewiarowski Szymonie, za gotowość do nagrań i dzielenia się swoimi doświadczeniami i wiedzą o potrzebach osób niemówiących. Wprowadziłeś nas na wyższy poziom zrozumienia o co powinno chdzić w AAC.

Szkole Twej Szymon, ZSS nr 109 im. dr Hanny Lechowicz, piękne dzięki za użyczenie gabinetu.

 

Gosi Litwiniuk za czas i profesjonalne badanie dziękujemy. Pokazałaś, że nie tylko jesteś dobrym lekarzem, ale i aktorką! Będziemy Cię polecać wszystkim przeziębionym:)

 

Wiecie już, że zdjęcia zrobił nasz kolega Janusz Lewoń a zmontował niezastąpiony Maryś Chojnacki. Dziś jednak więcej o Marcinie Bucyku, twórcy komiksów.

 

Marcin Bucyk – absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej. Z zamiłowania rysownik, ilustrator i malarz. Na co dzień urodzony pesymista, albo jak kto woli introwertyk, który w prozaicznych rzeczach stara się dostrzec drugą, ciekawszą warstwę (niekoniecznie przyjemną dla oka). Niekoniecznie artysta z umiłowaniem do turpizmu.

 

Ten to człowiek o wielu ciekawych warstwach zdecydował się wyrysować nasze komiksy - oddani Ci, chcemy by inni też Cię znali:)

 

 
Zapisz się na konsultacje
Drukuj

Drodzy Użytkownicy AAC, kandydaci na Użytkowników, rodzice!?

Zapraszamy Was do skorzystania z darmowych konsultacji AAC.

Sprawdźcie dostępność naszych konsultantów

 

 

 

 

 

 

1) Joanna Piłat - terapeuta pracujący z osobami z zaburzoną komunikacją, sprzężonymi niepełnosprawnościami przy Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym w Warszawie – kontakt: 600 494 242 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

2) Kasia Sójka – terapia logopedyczna i pedagogiczna, Błażejewko k. Kurnika – kontakt: 606 782 704 https://www.facebook.com/Gabinet-logopedyczno-pedagogiczny-Dziupla-Katarzyna-Sójka-1542369389340467/timeline/?ref=hl

3) Małgorzata Zarzycka - Łęczna - Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Łęcznej - kontakt - 81 462 25 89, http://www.pppleczna.pl/

4) Marta Bohdanowicz - Neurologopeda z własnym gabinetem logopedycznym, Morąg, Olsztyn - kontakt: 519 441 217, https://www.facebook.com/Gabinet-logopedyczny-S%C5%82owo-Marta-Bohdanowicz-1581016435482843/timeline/

5) Elżbieta Chilińska Karpowicz - neurologopeda, "Wyjątkowe serce" z Olsztyna, Punkt konsyltacyjny AAC 'Strefa Głosu" działający przy Stowarzyszeniu Wyjątkowe Serce w Olsztynie - kontakt: 697526135

6) Krystyna Kowalczyk - neurologopeda, Punkt konsyltacyjny AAC 'Strefa Głosu" działający przy Stowarzyszeniu Wyjątkowe Serce w Olsztynie - kontakt: 512458032

7) Angelika Łasocha - pedagog specjalny, logopeda, Fundacja SYNAPSIS, Warszawa - kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

8) Małgorzata Tomaszewska - Podlaskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym "Jasny Cel" w Białymstoku, kontakt: https://www.facebook.com/AACJasnyCel

9) Magda Szendera-Lebuda - oligofrenopedagog, pracujący głównie z dziećmi niemówiącymi, Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore, Katowice, ul. Bażantów 2 - kontakt: 601508760, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Funpage na fb: https://www.facebook.com/centrumincorpore

10) Aleksandra Libner-Hytry - pracuje z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami mowy i  niepełnosprawnością intelektualną w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zgorzelcu (woj. dolnośląskie) - kontakt: tel.512-133-479

11) Magdalena  Steciuk - oligofrenopedagog pracujący z osobami z zaburzoną komunikacją, Fundacja Żółty Latawiec w Siedlcach, kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

12) Maja Kłoda - psycholog, terapeuta wczesnej interwencji, Fundacja "Wsparcie na starcie", Warszawa, kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 790 205 235, www.facebook.com/wsparcienastarcie. Zgłoszenia do końca października. Terminy ustalane indywidualnie.

13) Konsultacje dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu: Karolina Sobierska, Iwona Nowak, Karina Materna - konsultacje dla dzieci ze spektrum autyzmu, Niepubliczne Przedszkole dla Dzieci z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu "Przystanek Przedszkolak" w Krakowie - kontakt Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , www.przystanek-przedszkolak.pl

14) Agnieszka Pilch - Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych "Krok za krokiem" w Zamościu - kontakt tel. 846399031, konsultacje darmowe cały rok!

15) Zespół AAC z Przedszkola nr 77 dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Gdańsku, kontakt:  tel. 58 559 06 07

16) Elżbieta Kwiatkowska - pedagog, terapeuta zajęciowy, terapeuta SI. Stowarzyszenie Rehabilitacyjne Centrum Rozwoju Porozumiewania w Kwidzynie. Kontakt: tel. 530065263, www.facebook.com/strcrp, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

17) Magdalena Nosko-Goszczycka - neurologopeda, terapeuta NDT-Bobath, specjalista komunikacji wspomagającej i alternatywnej. Stowarzyszenie Rehabilitacyjne Centrum Rozwoju Porozumiewania w Kwidzynie. Kontakt: tel. 530065263, www.facebook.com/strcrp, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

18) Katarzyna Niziołek - psycholog, specjalista komunikacji wspomagającej i alternatywnej. Stowarzyszenie Rehabilitacyjne Centrum Rozwoju Porozumiewania w Kwidzynie. Kontakt: tel. 530065263, www.facebook.com/strcrp, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 
Członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia „Mówić Bez Słów” - Konsultują!
Drukuj

Zapraszamy wszystkich do akcji –

Członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia „Mówić Bez Słów” - Konsultują!

 

Pomysł jest taki...

 

Jeśli dysponujemy czasem, lokalem, telefonem, czy też po prostu chęcią, to zgłaszamy na swych stronach i na naszego e-maila Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. gotowość do 4h darmowych konsultacji dla rodzin i użytkowników AAC w Październiku.

 

By zgłosić się do akcji, podajmy swe nazwisko, miejscowość i jakąś formę kontaktu, (telefon, e-mail, Funpage'a, itp.). Umieścimy je na naszej stronie, by dotrzeć do was mogli potrzebujący rodzice i użytkownicy.

 

Grosz do grosza...i mamy wielką rzecz!

 
Zobaczcie nowy AAC-owy film i komiks – SPOWIEDŹ
Drukuj

 

 

podejmij wyzwanie, by w zwyczajnych miejscach poznać ludzi mówiących bez słów

 

coraz częściej mówimy o tym, że ważne jest, by AAC pojawiało się nie tylko w domu, szkole, ale we wszystkich ważnych dla użytkowników obszarach życia dziś o duchowości i bez zbędnego komentarza

 

Ogromne podziękowania Ojcu Mateuszowi z Kościoła Św. Anny za czas, uważność, trafne pytania i gotowość zrozumienia.

Za radość wspólnego dogadywania się i podzielenie się kawałkiem swej codzienności dzięki wielkie Krzyśkowi, uczniowi Szkoły Przysposabiającej do Pracy przy Fundacji Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym w Warszawie i jego rodzinie.

 

I tu powtórzyć chcemy jeszcze podziękowania dla naszych grafików i filmowców: Marcina Bucyka, Marysia Chojnackiego i Janusza Lewonia – Dziękujemy!

 

Czekajcie na kolejne filmy!

 


Strona 3 z 5

Kontakt

Stowarzyszenie Mówić bez Słów
ul. Białobrzeska 44

02-325 Warszawa
KRS 0000066916

tel.: +48 501 621 607

e-mail: info@aac.org.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Numer konta bankowego:

Alior Bank 03 2490 0005 0000 4520 9471 1735

Polecamy

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.Dalsze korzystanie z naszych serwisów internetowych, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. polityka prywatności.

Akceptujesz pliki cookie?

EU Cookie Directive Module Information